Jos Lansink - złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony, Mistrz Świata (WEG Aachen) poprowadził konsultacje skokowe w Polsce.

Klinika odbyła się 24-25 marca 2014 roku w podwarszawskim Aromerze. W klinice wzięło udział kilkunastu jeźdźców na różnym poziomie zaawansowania i doświadczenia. Treningi odbywały się w 2-3 osobowych grupach. Konsultacje były otwarte dla publiczności, a więc każdy, kto chciał podpatrzeć jak pracuje Jos Lansink, miał taką możliwość.

Jos Lansink pierwszy raz na olimpiadzie startował w Seulu w 1988. Cztery lata później zdobył swój jedyny olimpijski krążek - złoto w konkurencji drużynowej. W barwach Holandii startował jeszcze na IO 96 i 2000. W 2001 otrzymał belgijskie obywatelstwo i dla tego kraju wziął udział w IO 2004. W 2006 zdobył tytuł mistrza świata (indywidualnie). Wielokrotnie stawał także na podium mistrzostw Europy. Na swoim koncie ma także tytuł Mistrza Holandii (8 razy) i Belgii (1 raz).

27 lutego 2013 roku, na dwa dni przed oficajlnym rozpoczęciem pierwszej edycji Cavaliady Lublin, odbyły się konsultacje skokowe, które poprowadził Jarosław Skrzyczyński.

Konsultacje skierowane były przede wszystkim do juniorów i młodych jeźdźców. Klinika odbyła się dzięki uprzejmości Międzynarodowych Targów Poznańskich - organizatorów Cavaliady Tour, dla których, podobnie jak dla nas, bardzo ważne jest wspieranie rozwoju młodej kadry.

Na udział w konsultacjach z Jarosławem Skrzyczyńskim zgłosiły się 42 pary. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybranych zostało 12 zawodników, na różnym poziomie zaawansowania i doświadczenia (od P do CC).

Felix Domański-Kruppa jest młodym utalentowanym zawodnikiem skoków przez przeszkody i zawodowym, licencjonowanym jeźdźcem.

Wykształcenie zdobył w Niemczech w Krajowej Szkole Jeździectwa i Powożenia przy Stadzie Ogierów w Neustadt-Dosse (Brandenburgia, Niemcy), jednej z największych państwowych stadnin w Europie. Doświadczenie zdobywał między innymi w stadninie Paula Schockemoehle, pod okiem wielu cenionych i znanych trenerów. Felix specjalizuje się głównie w pracy z młodymi końmi i końmi problematycznymi. Jego domeną jest trening ujeżdżeniowy koni skokowych, przygotowujący wszechstronnie konie do rywalizacji na najwyższym poziomie.

WięcejFelix Kruppa

Andrzej Lemański - członek kadry narodowej, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, uczestnik ME, MŚ i wielu prestiżowych międzynarodowych zawodów, na stałe współpracuję z nasza fundacją, prowadząc cykl konsultacji skokowych.

Kliniki z tym wybitnym zawodnikiem odbywają się głównie w sezonie halowym. W konsultacjach może wziąć udział każdy (jeżdżący minimum na poziomie klasy LL). O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, jednak pierwszeństwo zawsze mają jeźdźcy regularnie przyjeżdżający na konsultacje. Pondto udział osób, które regularnie uczestniczą w konsultacjach z Andrzejem Lemańskim są dofinansowywany przez naszą fundację.

Back to Top