Letnie kursy przygotowawcze do Brązowej Odznaki Jeździeckiej PZJ

Infrastruktura

Zgrupowanie odbywa się na terenie Klubu Jeździeckiego Aromer. Jesteśmy licencjonowanym ośrodkiem klasy I Polskiego Związku Jeździeckiego. Posiadamy doskonałą infrastrukturę do nauki jazdy konnej. Mamy trzy zewnętrzne place i dwie duże hale, do tego mały plac crossowy.

Trenerzy

To co nas wyróżnia to trenerzy. Ośrodek prowadzi dwójka czynnych zawodników Agnieszka Kopka i Łukasz Sikorski. Doświadczenia jeździeckie, które zdobyli w trakcie swojej kariery przekazują podopiecznym. Nieustannie szkolą się nadal z najlepszymi jeźdźcami w Polsce i na świecie, dzięki czemu mogą przekazać tę wiedzę dalej.

    

    

Konie

Nasze konie są zadbane, dobrze utrzymane i chętne do pracy. Nie spotkasz u nas “rekreacyjnych tuptaków” Wszystkie konie startują regularnie w zawodach w skokach, ujeżdżeniu i wkkw. Niektóre z nich są bardziej temperamente, dlatego na początku każdego kursu odbywają się jazdy próbne gdzie dopasowujemy konie do umiejętności jeźdźców.

    

    

Organizacja

Pierwszego dnia kursu odbywają się jazdy próbne. Na ich podstawie przydzielane są konie - jeden przez cały kurs i tworzone są grupy treningowe (max 5 osób, nie jeździmy w zastępie). We wszystkie pozostałe dni kursu (oprócz ostatniego) uczestnicy jeżdżą dwa razy dziennie. Jeden główny trening i popołudniowy nieco lżejszy i krótszy (trening light). Każdy z kursów przygotowujących do brązowej odznaki, jeśli zbierze się wystarczająca liczba chętnych, jest zakończony egzaminem w naszym ośrodku. Uczestnicy biorą w nim udział na koniach z którymi pracowali przez tydzień/dwa. Każdy z uczestników zostaje dopuszczony do egzaminu PZJ na podstawie egzaminu wewnętrznego, który odbywa się dzień wcześniej. Jak do tej pory wszyscy, których dopuściliśmy do egzaminu zdali.

Nasza filozofia

Nasza filozofia to dobrze uczyć jeździć konno, a nie sprzedawać przejażdżki konne. Jest wiele miejsc gdzie są konie i gdzie prowadzi się na nich zajęcia. Niewiele jest jednak takich, gdzie zdobywa się właściwą wiedzę i umiejętności. My jesteśmy takim miejscem. Zajrzyjcie do naszej galerii, wszystkie osoby to nasi wychowankowie, na naszych koniach.
Szkolenie na tym etapie oparte jest o wymagania stawiane na Egzaminie PZJ na brązowa odznakę jeździecką. Jest jednocześnie kursem przygotowującym do tego egzaminu. Jego zadaniem jest nauczenie jeźdźca swobodnego poruszania się w trzech chodach po czworoboku oraz rozpoczęcie nauki skoków przez przeszkody.

Bezpieczeństwo

Sport jeździecki jest sportem podwyższonego ryzyka. Uczymy się partnerstwa z dużym ciężkim i dynamicznym zwierzęciem. Nie da się wyeliminować wynikającego z tego ryzyka. Dlatego bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Zajęcia prowadzimy w małych grupach. Nie ma u nas jazdy w zastępie. Każdy uczestnik powinien wykupić ubezpieczenie np. strona pzj.pl zakładka “ubezpieczenia”. Ubezpieczenie na 14 dni zaczyna się od 30 złotych.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Uczestnicy kursów mieszkają na miejscu nad stajnią. Pokoje są dwuosobowe i dwa trzyosobowe. Każdy z pokoi ma własną łazienkę. W pokoju sąsiadującym z pokojami uczestników mieszka opiekun, do którego w każdej chwili można zwrócić się z każdą sprawą.

Wyżywienie to domowe posiłki z nieograniczonymi dodatkami. Dostosowujemy się do gustów naszych gości. Gotujemy posiłki wegetariańskie, wegańskie i bezglutenowe.

Przykładowy plan dnia - u nas nie ma miejsca na nudę!

 • 07:00 pobudka, poranna toaleta
 • 07:30 karmienie koni
 • 08:00 śniadanie uczestnicy, szwedzki stół, obfity, różnorodny i pożywny
 • 09:00-13:00 treningi jeździeckie
 • 13:30 obiad
 • 14:00 zajęcia praktyczne takie jak masaż i streching, pierwsza pomoc dla konia, pielęgnacja (zaplatanie, golenie, kąpanie)
 • 16:00-19:00 treningi jeździeckie light
 • 19:30 kolacja
 • 20:00 zajęcia teoretyczne z zakresu wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu na brązową odznakę jeździecką, pytania od uczestników, podsumowanie treningów danego dnia lub wideoanaliza

Co ze sobą zabrać?

 • bryczesy min. dwie pary
 • sztylpy i sztyblety (gumowym oficerkom mówimy nie)
 • rękawiczki jeździeckie
 • podkolanówki jeździeckie
 • kask z normą EN1384
 • kamizelkę ochronną
 • odzież i buty do niejeździeckich zajęć sportowych
 • kurtka nieprzemakalna
 • odzież przystosowaną do zmian pogodowy

Atmosfera

Na organizowanych przez nas kursach panuje wesoła i przyjazna atmosfera. Ze względu na małą liczbę max 16 osób na turnusie uczestników mogą się oni dobrze zintegrować Do tego przez cały czas dostępni są trenerzy i opiekun, zawsze można zadać pytanie, czy porozmawiać.

Zajęcia dodatkowe

Mamy profesjonalne boisko do siatkówki plażowej, stół do ping-ponga, piłkarzyki, komplet przeszkód do przeskakiwania przez uczestników

Gdy dziecko informuje o problemie rodzica

Gdy dziecko informuje o problemie rodzica należy przekazać tę informację kierownikowi kursu Agnieszce Kopce (505 555 235) a ona dyskretnie znajdzie rozwiązanie.

Godziny przyjazdu i odjazdu

Uczestnik powinien przyjechać pierwszego dnia kursu na godzinę 12:00, wyjazd odbywa się ostatniego dnia o godzinie 15:00

Jak zapisać dziecko na obóz?

Należy wypełnić kartę obozowicza i jej skan przesłać na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. w odpowiedzi otrzymacie Państwo potwierdzenie przyjęcia wstępnego zgłoszenia.
Następny etap to wpłata 500 złotych zaliczki na konto 73 1140 2004 0000 3102 7620 4075 tytuł przelewu Imię i Nazwisko dziecka oraz data kursu.
W przypadku rezygnacji do 14 dni przed kursem zwracamy ją w całości. Po tym terminie nie zostaje ona zwrócona. Pozostałą część opłaty należ wnieść w momencie przywiezienia dziecka na kurs. W przypadku rezygnacji z kursu wynikającego z decyzji uczestnika (np. strach przed jazdą konną) nie zwracamy kosztu kursu.

Zapisy

Zgłoszenie, wraz z załączona kartą kwalifikacyjną (poniżej), należy wysłać mailem na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

W ciągu 24 godzin otrzymacie Państwo potwierdzenie wraz z numerem konta, na które należy w ciągu 14 dni wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.

Back to Top