Letnie zgrupowanie sportowe

Dla kogo?

Zgrupowanie jest skierowane do osób jeżdżących na poziomie Sport (Sport II i Sport I), a więc jeźdźców posiadających minimum Brązową odznakę jeździecką. Celem zgrupowania jest przygotowanie do startu w zawodach i podniesienie umiejętności jeździeckich ze szczególnym ukierunkowaniem na dyscyplinę skoków przez przeszkody.

Infrastruktura

Zgrupowanie odbywa się na terenie Klubu Jeździeckiego Aromer. Jesteśmy licencjonowanym ośrodkiem klasy I Polskiego Związku Jeździeckiego. Posiadamy doskonałą infrastrukturę do nauki jazdy konnej. Mamy trzy zewnętrzne place i dwie duże hale, do tego mały plac crossowy.

To co nas wyróżnia, to trenerzy

Ośrodek prowadzi dwójka czynnych zawodników Agnieszka Kopka i Łukasz Sikorski. Doświadczenia jeździeckie, które zdobyli w trakcie swojej kariery przekazują podopiecznym. Nieustannie szkolą się nadal z najlepszymi jeźdźcami w Polsce i na świecie, dzięki czemu mogą przekazać tę wiedzę dalej.

    

    

Konie

Nasze konie są zadbane, dobrze utrzymane i chętne do pracy. Wszystkie konie startują regularnie w zawodach w skokach, ujeżdżeniu i wkkw. Niektóre z nich są bardziej temperamente, dlatego na początku każdego zgrupowania odbywają się jazdy próbne gdzie dopasowujemy konie do umiejętności jeźdźców.

    

    

Organizacja

Pierwszego dnia zgrupowania odbywa się tzw. trening zapoznawczy, na podstawie którego przyporządkowujemy jeźdźcom konie. We wszystkie pozostałe dni zgrupowania (oprócz ostatniego) uczestnicy jeżdżą dwa razy dziennie: jeden główny trening i popołudniowy - nieco lżejszy i krótszy (trening light).

Nasza jeździecka filozofia

Skupiamy się na tym, aby dobrze uczyć jeździć konno z zachowaniem szczególnej uwagi na dobrostan koni. Jest wiele miejsc gdzie są konie i gdzie prowadzi się na nich zajęcia. Niewiele jest jednak takich gdzie zdobywa się właściwą wiedzę i umiejętności. My jesteśmy takim miejscem. Zajrzyjcie do naszej galerii, wszystkie osoby to nasi wychowankowie, na naszych koniach.

Bezpieczeństwo

Sport jeździecki jest sportem podwyższonego ryzyka. Uczymy się partnerstwa z dużym ciężkim i dynamicznym zwierzęciem. Nie da się wyeliminować wynikającego z tego ryzyka. Dlatego bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Zajęcia prowadzimy w małych grupach. Nie ma u nas jazdy w zastępie. Każdy uczestnik powinien wykupić ubezpieczenie np. strona pzj.pl zakładka “ubezpieczenia”. Ubezpieczenie na 14 dni zaczyna się od 30 złotych.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Uczestnicy kursów mieszkają na miejscu nad stajnią. Pokoje są dwuosobowe i dwa trzyosobowe. Każdy z pokoi ma własną łazienkę. W pokoju sąsiadującym z pokojami uczestników mieszka opiekun, do którego w każdej chwili można zwrócić się z każdą sprawą.
Wyżywienie to domowe posiłki z nieograniczonymi dodatkami. Dostosowujemy się do gustów naszych gości. Gotujemy posiłki wegetariańskie, wegańskie i bezglutenowe.

Przykładowy plan dnia - u nas nie ma miejsca na nudę!

07:00 - pobudka, poranna toaleta
07:30 - rozruch
08:00 - śniadanie uczestnicy, szwedzki stół, obfity, różnorodny i pożywny
09:00-13:00 - treningi jeździeckie
13:30 - obiad
14:00 - zajęcia praktyczne takie jak masaż i streching, pierwsza pomoc dla konia, pielęgnacja (zaplatanie, golenie, kąpanie)
16:00-19:00 - treningi jeździeckie light
19:30 - kolacja
20:00 - zajęcia teoretyczne, pytania od uczestników, wideoanaliza treningów

Co ze sobą zabrać?

bryczesy min. dwie pary
sztylpy i sztyblety (gumowym oficerkom mówimy nie)
rękawiczki jeździeckie
podkolanówki jeździeckie
kask z normą EN1384
kamizelkę ochronną
odzież i buty do niejeździeckich zajęć sportowych
kurtka nieprzemakalna
odzież przystosowaną do zmian pogodowy

Atmosfera

Nie należy zapominać, że zgrupowanie sportowe, to nie zwykły obóz czy kolonie. Naszym priorytetem są treningi. Niemniej jednak na naszych zgrupowaniach ciężkiej pracy zawsze towarzyszy fantastyczna atmosfera. Do tego przez cały czas dostępni są trenerzy, gotowi zawsze porozmawiać i podzielić się swoją wiedzą.

Zajęcia dodatkowe

Oprócz treningów dbamy również o ogólną sprawność fizyczną uczestników. Każdy dzień rozpoczynamy od tzw. rozruchu (ogólnorozwojowych i kondycyjnych ćwiczeń).
Oprócz tego uczestnicy dzielą się na dwie grupy, które pod wodzą swojego kapitana rywalizują między sobą przez czas trwania zgrupowania w różnych dziedzinach. Zajęcia mają formułę team-buildingową i mają za zadanie nauczyć uczestników działania w zespole i rozwiązywania konfliktów.

Godziny przyjazdu i odjazdu

Uczestnik powinien przyjechać pierwszego dnia zgrupowania na godzinę 12:00, wyjazd odbywa się ostatniego dnia o godzinie 15:00

Jak zapisać dziecko na zgrupowanie?

Należy wypełnić kartę obozowicza i jej skan przesłać na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. w odpowiedzi otrzymacie Państwo potwierdzenie przyjęcia wstępnego zgłoszenia.
Następny etap to wpłata 500 złotych zaliczki na konto 73 1140 2004 0000 3102 7620 4075 tytuł przelewu Imię i Nazwisko dziecka oraz data kursu.
W przypadku rezygnacji do 14 dni przed kursem zwracamy ją w całości. Po tym terminie nie zostaje ona zwrócona. Pozostałą część opłaty należ wnieść w momencie przywiezienia dziecka na zgrupowanie. W przypadku rezygnacji z udziału wynikającego z decyzji uczestnika (np. strach przed jazdą konną) nie zwracamy kosztu pobytu.

Zapisy

Zgłoszenie, wraz z załączona kartą kwalifikacyjną (poniżej), należy wysłać mailem na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

W ciągu 24 godzin otrzymacie Państwo potwierdzenie wraz z numerem konta, na które należy w ciągu 14 dni wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.

Najważniejsze informacje

Dla kogo?
Jeźdźcy posiadający minimum Brązową Odznakę Jeździecką PZJ. Zakwalifikowani do poziomu Sport (Sport II i Sport I).
Wiek od 12 lat.

Kiedy?
25 czerwca - 8 lipca 2018

Gdzie?
KJ Aromer - certyfikowany ośrodek jeździecki PZJ
(ul. Stołeczna 250, Józefin, 05-074 Halonów)
Zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu.

Cena
2800 zł za 14 dni (zaliczka 500 zł)

Dojazd
Dojazd we własnym zakresie.

Back to Top