Sekcja Jeździecka
profesjonalna szkoła jazdy konnej

Sekcja Jeździecka powstała z myślą o profesjonalnej nauce jazdy konnej dzieci i młodzieży, w oparciu o autorski system szkolenia (w załączeniu). Adepci jeździectwa zdobywają u nas nie tylko umiejętności praktyczne, ale również wiedzę teoretyczną z zakresu teorii jazdy konnej, pielęgnacji koni, itp. Zwracamy także szczególną uwagę na sprawność psycho-fizyczną naszych podopiecznych.

Nasz program szkolenia ma za zadanie nie tylko nauczyć dobrze i bezpiecznie jeździć konno, ale również przygotować do Egzaminów na odznaki jeździeckie PZJ, a następnie do startów w zawodach jeździeckich. Nasza kadra to doświadczeni i wykwalifikowani szkoleniowcy PZJ (instruktorzy i trenerzy sportu). Współpracujemy także ściśle ze znanymi zawodnikami i sędziami jeździectwa, którzy pomagają uzupełnić umiejętności jeździeckie naszych podopiecznych startujących w zawodach.

Szkolenie odbywa się według ściśle określonego schematu.
Przed rozpoczęciem nauki (bez względu na deklarowany poziom umiejętności) każdy jeździec jest indywidualnie oceniany przez instruktora podczas tak zwanej jazdy próbnej i przypisywany do właściwego poziomu.


Poziom I – Początkujący (jeździec nie umie samodzielnie galopować)

Lonża to pierwszy etap nauki jazdy konnej, którego zadaniem jest osiągniecie przez jeźdźca równowagi oraz koordynacji ruchowej w siodle. Dla wielu jeźdźców jest to pierwszy kontakt z koniem, dlatego w Sekcji Jeździeckiej przykładamy do niego szczególną uwagę. Oprócz samych ćwiczeń w siodle, dużo czasu poświęcamy na naukę właściwego zachowania w stajni i opieki nad koniem.

Jesteśmy zdania, że każdy jeździec zanim wsiądzie na konia, powinien poznać i rozumieć jego podstawowe zachowania. Wzorem zachodnich szkół jazdy, staramy się także angażować rodziców i opiekunów, którzy pomagają przygotować konia do jazdy i aktywnie uczestniczą w pierwszych "krokach" swoich dzieci na końskim grzbiecie.

Do grupy "Początkujących" zapraszamy też wszystkie osoby, które potrafią poruszać się na koniu samodzielnie po ujeżdżalni minimum w stępie i kłusie.
 Ze względu na potrzebę bardzo dużej uwagi, którą należny poświęcić jeźdźcom będącym na tym etapie, zajęcia prowadzone są indywidualnie.

Poziom II - Średnio zaawansowany (jeździec galopuje samodzielnie)

Szkolenie na tym etapie oparte jest o wymagania stawiane na Egzaminie PZJ na brązowa odznakę jeździecką. Jest jednocześnie kursem przygotowującym do tego egzaminu. Jego zadaniem jest nauczenie jeźdźca swobodnego poruszania się w trzech chodach po czworoboku oraz rozpoczęcie nauki skoków przez przeszkody.

Zajęcia odbywają się w maksymalnie 4-osobowych grupach. Kurs zakończony jest egzaminem wewnętrznym, będącym jednocześnie próbnym podejściem do oficjalnego Egzaminu PZJ na brązową odznakę.

 

Poziom III – Sport (jeździec posiada brązową odznakę jeździecką, lub analogiczne umiejętności)

 "Sport" to propozycja skierowana do jeźdźców rozpoczynających swoją przygodę ze sportem, przygotowująca do pierwszych startów w konkurencji ujeżdżenia, skoków oraz wkkw. Przepustką do tej grupy jest posiadanie minimum brązowej odznaki PZJ. Celem szkolenia, oprócz zdobycia jeździeckich umiejętności praktycznych, jest przygotowanie przyszłych zawodników do rywalizacji sportowej.

Zajęcia są prowadzone według wcześniej ustalonego planu treningowego. Zajęcia są bardziej intensywne w stosunku do poziomu średnio zaawansowanego. Jeźdźcy biorą aktywny udział w tzw. Czworobokach szkoleniowych i Parkurach otwartych. Mają także możliwość startu w zawodach. Oprócz tego uczestnicy szkolenia, w ramach zajęć teoretycznych, są angażowani w życie sportowe ośrodka, poznając dzięki temu zasady współzawodnictwa sportowego oraz przepisy.

W ramach poziomu "Sport" zajęcia odbywają się w trzech grupach:

  • Sport level II
    Osoby, które posiadają Brązową Odznakę Jeździecka PZJ i przygotowują się do startu w zawodach.
  • Sport level I
    Osoby posiadające Brązową lub Srebrną odznakę jeździecką, regularnie startujące w zawodach na naszych koniach.
  • Sport PLUS
    Jeźdźcy z własnymi lub dzierżawionymi końmi, regularnie startujący w zawodach.

Harmonogram jazd

Zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku przez cały dzień, w grupach w podziale w zależności od poziomu zaawansowania. W soboty i niedziele godziny jazd umawiamy indywidualnie.

Treningi odbywają się w 3-4 osobowych grupach za wyjątkiem zajęć dla osób początkujących, które prowadzone są indywidualnie do momentu zdobycia umiejętności swobodnego poruszania się w trzech chodach (stęp, kłus, galop).


Cennik treningów

Cennik jazd
(plik do pobrania)


Zapisy:

505 555 235 lub 502 555 582
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Back to Top